Šéf Fordu si loni vydělal téměř 30 milionů dolarů

Generální ředitel americké automobilky Ford Motor Alan Mulally si loni vydělal celkem 29,5 milionu dolarů (zhruba 550 milionů Kč), tedy o 11 procent více než v roce 2010, ačkoli firma nesplnila některé své cíle. Vyplývá to ze zprávy podniku pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

Alan Mulally, Ford
30.3.2012 17:50   |  

Mulally tak loni podle agentury AP patřil mezi nejlépe placené ředitele ve Spojených státech. Jeho vysoký plat však vzbuzuje negativní reakce. Prezident odborové organizace United Auto Workers (UAW) Bob King označil Mulallyho plat za „nehorázný“ a „morálně špatný“.


O platech v automobilkách čtěte

V nošovickém Hyundai vzrostou platy o 3,3 procenta

Plat 16 800 čistého přilákal do Kolína stovky cizích dělníků

Další rekordní odměna: Šéf BMW vydělal přes 150 milionů korun


Automobilka Ford byla loni již třetí rok za sebou zisková. Nepodařilo se jí však dosáhnout některých cílů v oblasti nákladů, kvality a tržního podílu, napsala agentura Reuters. Čistý zisk Fordu loni stoupl na 20,2 miliardy dolarů, tedy na nejvyšší úroveň od roku 1998. Velkou měrou se na něm ale podílely účetní změny.

Ford se vyrovnal s nedávnou krizí v americkém automobilovém průmyslu lépe než jeho domácí konkurenti General Motors a Chrysler. Těm musela pomoci americká vláda a obě automobilky byly dokonce po určitou dobu nuceny využívat bankrotovou ochranu před věřiteli.

Autor článku: čtk

E15.cz je díky vašim hlasům ve finále ankety Křišťálová Lupa. Podpořte nás prosím ještě v závěrečném kole. Děkujeme!

Komentáře

Čtěte také

Sikorskiho „diplomatická sebevražda“? Za slova o Putinovi zřejmě skončí

Sikorskiho „diplomatická sebevražda“? Za slova o Putinovi zřejmě skončí

Politická kariéra Radoslawa Sikorského nabrala rychlý spád. Polská premiérka Ewa Kopaczová ho chce zbavit funkce předsedy dolní komory polského parlamentu. Důvodem je prý… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web