Pohon čtyř kol zvýší cenu Octavie o 205 tisíc

Nová Škoda Octavia Combi v provedení 4x4 bude stát 569 900 korun. To je o 205 tisíc korun více, než je základní cena vozu. Na brněnském autosalonu cenu oznámil ředitel Škody pro ČR Petr Pečenka. Čtyřkolka bude mít v základní verzi druhý výbavový stupeň a motor 1,6 TDI.

Předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland pózuje u vozu Škoda Octavia
4.4.2013 10:58   |  

V Brně dnes měla národní výstavní premiéru nová Octavia Combi třetí generace. K prvním zákazníkům v tuzemsku by se měla dostat na začátku května.

Kvůli náběhu výroby nové Octavie zaznamenala Škodav prvních dvou měsících pokles prodeje na českém trhu o desetinu na zhruba 8000 aut. „Očekáváme, že jakmile bude pro Českou republiku k dispozici plný modelový sortiment a objem výroby nové generace modelu Octavia, na českém trhu si dále polepšíme,“ uvedl Pečenka. Od začátku roku firma zvýšila tržní podíl o jeden procentní bod na 35,1 procenta.

Rok 2013 je pro společnost ve znamení modelové ofenzívy. Automobilka uvede osm nových nebo přepracovaných vozů. Do roku 2015 pak chce česká obměnit celou svou modelovou paletu a rozšířit ji i do dalších segmentů.


O Škodě Auto čtěte více:

Škoda Auto loni v prodejích opět rekordní, smělý plán má i pro letošek

Ve Škodě Auto porostou tarifní mzdy zaměstnanců o tři procenta


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku Fotogalerie

Pevnost Akra ukrývá svědectví o nejbizarnějším masakru křižáckých válek. Anglický král Richard I. tu chtěl vyměnit tři tisíce zajatců za jediný dřevěný kříž. Muslimové mu ale… více

Komerční prezentace
Mobilní web