Pohon čtyř kol zvýší cenu Octavie o 205 tisíc | E15.cz

Pohon čtyř kol zvýší cenu Octavie o 205 tisíc

Pohon čtyř kol zvýší cenu Octavie o 205 tisíc
4. dubna 2013 • 10:58
Nová Škoda Octavia Combi v provedení 4x4 bude stát 569 900 korun. To je o 205 tisíc korun více, než je základní cena vozu. Na brněnském autosalonu cenu oznámil ředitel Škody pro ČR Petr Pečenka. Čtyřkolka bude mít v základní verzi druhý výbavový stupeň a motor 1,6 TDI.

V Brně dnes měla národní výstavní premiéru nová Octavia Combi třetí generace. K prvním zákazníkům v tuzemsku by se měla dostat na začátku května.

Kvůli náběhu výroby nové Octavie zaznamenala Škodav prvních dvou měsících pokles prodeje na českém trhu o desetinu na zhruba 8000 aut. „Očekáváme, že jakmile bude pro Českou republiku k dispozici plný modelový sortiment a objem výroby nové generace modelu Octavia, na českém trhu si dále polepšíme,“ uvedl Pečenka. Od začátku roku firma zvýšila tržní podíl o jeden procentní bod na 35,1 procenta.

Inovovaná Škoda OctaviaInovovaná Škoda OctaviaAutor:

Rok 2013 je pro společnost ve znamení modelové ofenzívy. Automobilka uvede osm nových nebo přepracovaných vozů. Do roku 2015 pak chce česká obměnit celou svou modelovou paletu a rozšířit ji i do dalších segmentů.

Autor: ČTK, nos
 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením