Nový model Tatry míří i na západoevropské trhy

8.8.2011 9:52   |  

Kopřivnická automobilka Tatra dnes na svém webu představila nový model s příznačným názvem Phoenix, který by měl značku přivést zpět k životu. Vůz vzešel ze spolupráce s nizozemskou automobilkou DAF.

S Phoenixem přichází odklon automobilky od vlastních vzduchem chlazených motorů, vůz budou pohánět výhradně motory Paccar z koncernu DAF. Od nového partnera si Tatra také vypůjčí kabiny řidiče. Převodovky dodá německý specialista ZF. „Primárně jde ale o vůz značky Tatra. Vývoj i výroba jsou naše. Od společnosti DAF nakupujeme některé komponenty,“ uvedl pro ČTK šéf marketingu společnosti Tatra Martin Najzr.

Svůj poslední vůz automobilka veřejně představí v nejbližších týdnech, v úvahu připadá buď brněnský strojírenský veletrh, nebo dny NATO v Ostravě.

Nový vůz míří především do terénu, tedy do stavebnictví, lesnictví a dalších průmyslových odvětví. Ve vstupu na nové trhy by automobilce měla pomoct dealerská síť DAFu. Nyní totiž kopřivnická automobilka nemá své zastoupení v celé západní Evropě, chybí jí například zastoupení v zemích Beneluxu, na Pyrenejském poloostrově či ve Skandinávii.


Tatra Phoenix bude k dispozici ve třech podvozkových variantách


Tatra Phoenix dosáhne elektronicky omezené rychlosti 85 km/h, přední nájezdový úhel dosahuje 35 stupňu, zadní pak 31 stupňů. Phoenix se v produkci automobilky kryje s modelem Terrno, který vychází z téměř třicet let starého typu 815. Kromě toho ještě výrobce nabízí menší vůz řady 810 a kapotový sklápěč Jamal.


Kabina Tatry převzatá od partnerského DAFu

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Bud Spencer zemřel ve věku 86 let

Bud Spencer zemřel ve věku 86 let

Ve věku 86 let včera v Římě zemřel italský herec Bud Spencer. Informovala o tom agentura ANSA s odvoláním na umělcova syna. Spencer, vlastním jménem Carlo Pedersoli, se proslavil… více

Komerční prezentace
Mobilní web