Nová Tatra skončila druhá v soutěži Truck Of The Year | E15.cz

Nová Tatra skončila druhá v soutěži Truck Of The Year

Nová Tatra skončila druhá v soutěži Truck Of The Year
Nejnovější vůz kopřivnické automobilky Tatra Phoenix skončil v hodnocení nákladních automobilů roku 2012 na druhém místě. Letošní mezinárodní odbornou soutěž "International Truck of the Year 2012" vyhrál Mercedes-Benz Actros, třetí místo obsadil tahač Scania Euro 6
• 
ZDROJ: Tatra
28. listopadu 2011 • 17:57
Nejnovější vůz kopřivnické automobilky Tatra Phoenix skončil v hodnocení nákladních automobilů roku 2012 na druhém místě. Letošní mezinárodní odbornou soutěž "International Truck of the Year 2012" vyhrál Mercedes-Benz Actros, třetí místo obsadil tahač Scania Euro 6. Mezi plněpohonnými vozy ale Tatra vyhrála.

Výsledky soutěže byly zveřejněny v předvečer zahájení 14. ročníku mezinárodního oborového veletrhu Trailer 2011 v belgickém městě Kortrijk.

Nový nákladní vůz Tatra Phoenix předvedla automobilka na svém zkušebním okruhu v Kopřivnici na Novojičínsku letos na začátku září. V příštích letech by se měl stát „vlajkovou lodí“ firmy. Tatra ho chce prodávat v celé Evropě a chce s ním proniknout do Jižní Ameriky a na Blízký východ. Sériová výroba byla spuštěna během září, závod jich chce příští rok vyrobit asi 1000, řekl před časem marketingový ředitel Tatry Martin Najzr.

Tatra PhoenixTatra PhoenixAutor: Tatra

Novinářská cena nákladní auto roku byla letos udělena již po pětatřicáté. Odbornou porotu soutěže tvoří představitelé nejznámějších evropských odborných magazínů, reprezentujících souhrnný měsíční náklad svých titulů ve výši cca 600 tisíc výtisků a minimálně stejný počet odborných čtenářů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!