Litá kola si chrání proti krádeži stále více řidičů | E15.cz

Litá kola si chrání proti krádeži stále více řidičů

Litá kola si chrání proti krádeži stále více řidičů
lité kolo, ilustrační foto
• 
ZDROJ: milotec

nes

Jeden z reklamních sloganů říká, že kola dělají auto. Litých kol různých značek, které vylepší vzhled vozu, je na trhu nepřeberné množství. Kola z lehkých slitin se také často kradou a podle statistiky internetového obchodu Peumatiky.cz stále více řidičů jistí svá kola bezpečnostními šrouby. Zatímco před čtyřmi lety to bylo asi 16 procent z nich, letos už takto svá kola na vozech chrání 45 procent motoristů. Statistika také ukázala, že nejprodávanější jsou kola s rozměrem 16 palců.

Právě litá kola patří díky vysoké poptávce k nejčastějším cílům zlodějů. „Litá kola jsou atraktivním a výrazným doplňkem osobních automobilů. S jejich oblibou však roste i počet krádeží. Jedinou možnou pojistkou před zloději jsou bezpečnostní systémy,“ uvedl ředitel Pneumatiky.cz Vojtěch Schwangmaier.

Lité kolo na vozu Lexus, ilustrační fotoLité kolo na vozu Lexus, ilustrační fotoAutor: Profimedia.cz
Špičková litá kola jsou samozřejmou součástí celkového designu sportovních a luxusuních vozů (na snímku sportovní vůz Lexus)

Dobeš chce povinné zimní pneumatiky bez výjimky

Podle odborníků dokážou šrouby se speciálně upravenou hlavou zloděje většinou odradit. „Jedním z nejkvalitnějších námi nabízených bezpečnostních systémů naleznou naši klienti typ Sicustar a McGard, které mají do tisíce možných kombinací, než se začne opakovat stejná série výrobního cyklu,“ dodal Schwangmaier.

Autor: nes
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!