Letošní ročník Diamond Race by měl být ve znamení velké tolerance | E15.cz

Letošní ročník Diamond Race by měl být ve znamení velké tolerance

Letošní ročník Diamond Race by měl být ve znamení velké tolerance
Porsche GT 3
• 
8. září 2011 • 15:26
(VIDEO) Letošní ročník závodu luxusních vozů Diamond Race, který startuje dnes odpoledne od pražského obchodního centra Arkády Pankrác, by měl být ve znamení velké tolerance. Na start se postaví 30 posádek s mnohem luxusnějšími vozy než v předchozích letech. Dnes to na tiskové konferenci v Praze novinářům řekli pořadatelé závodu.

„Pointou celého závodu není nikoho ohrožovat, chceme z toho udělat příjemnou společenskou událost s velkou dávkou tolerance ze strany účastníků závodu. To samé očekáváme i od veřejnosti,“ řekl ředitel závodu Milan Markovič.

Počet jezdců se podle Markoviče oproti loňskému roku mírně zvýšil. „Letos startuje o sedm posádek víc než loni. Nižší účast závodníků v loňském ročníku byla negativní reakcí na problémy s německou policií v roce 2009, která některým účastníkům zabavila vozy. Letos tyto problémy neočekáváme,“ řekl Markovič.

Oficiální video z příprav závodu luxusních vozů Diamond Race

Firmy začaly kupovat po krizi luxusní auta

„“ zhodnotil Markovič změny oproti předcházejícímu ročníku.

Na start trati vedoucí přes Velkou Bíteš a Brno do Budapešti se postaví účastníci ve vozech značek jako Aston Martin či Ferrari. Do cíle v maďarské metropoli závodníci dorazí v neděli. Menší skupina účastníků bude pokračovat až do slovinského Mariboru, kam dojede 16. září.

Ve Velké Bíteši je dnes odpoledne pro účastníky závodu připraven bohatý doprovodný program; noc stráví v hotelu v Brně. Na průjezd kontroverzního závodu bude dohlížet osm policejních hlídek na Vysočině. Policisté budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu a dodržování veřejného pořádku. „Vzhledem k včerejší tragické události pádu letadla, při kterém zahynuli i čeští hokejisté, budeme mít na kapotách všech vozů černé pruhy jako uctění jejich památky,“ dodal Markovič.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!