Do konce roku bude mít v Česku nové Citigo 500 zákazníků | E15.cz

Do konce roku bude mít v Česku nové Citigo 500 zákazníků

Do konce roku bude mít v Česku nové Citigo 500 zákazníků
Škoda Citigo
• 
ZDROJ: Škoda Auto
29. listopadu 2011 • 13:21
Škoda Auto do konce roku dodá českým zákazníkům zhruba 500 vozů nového modelu Citigo. Během dvou týdnů přitom prodejci přijali již téměř tisíc závazných objednávek.

„Dodávky prvních vozů Citigo zákazníkům v České republice již začaly. Největšímu zájmu se zatím těší Citigo v provedení Ambition s motorem 1,0/ 44 kW v barevné kombinaci červená Tornado,“ shrnul vedoucí regionu ČR Škody Petr Pečenka. První majitelkou je řidička ze Znojemska.

Model Citigo je jedním z pilířů růstové strategie značky do roku 2018, v rámci které chce zdvojnásobit prodej na 1,5 milionu aut. Automobilka nejmenším modelem zároveň vstoupila do zcela nového segmentu městských vozů. V příštím roce má přijít na tuzemský trh nový model Rapid, který se rozměry řadí mezi Fabii a Octavii, a ve druhé polovině roku zřejmě i třetí generace Octavie.

Škodě Auto se daří, malé Citigo začne prodávat za měsíc

Cena třídveřové verze Citigo má začínat na 179 900 korun, v současnosti firma ale nabízí dražší výbavové stupně Ambition a Elegance od 194 900 korun, respektive 209 900 korun. Nižší výbavový stupeň Active a pětidveřová karoserie se do nabídky dostanou až v příštím roce.

Vedoucí vůz ve třídě, Fiat Panda, je aktuálně k mání za akční cenu od 159 900 korun, Chevrolet Spark za 162 900 korun. Konkurenti z kolínské TPCA se v akcích prodávají v případě třídveřové verze Toyoty Aygo s litými koly a klimatizací od 169 900 korun, stejně stojí Peugeot 107, Citroën C1 je o pět tisíc korun dražší. Pětidveřová Toyota, Peugeot i Citroën vyjdou shodně na 179 900 korun. Větší model Škody Fabia se v současnosti prodává za akční cenu od 194 900 korun.

Pro vůz je k dispozici dvojice nových benzínových tříválců o objemu 1,0 litru a výkonu 44 kW, respektive 55 kW v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou. Vůz, jehož sesterskými modely jsou Up! od Volkswagenu a Seat Mii, získal v bezpečnostních testech Euro NCAP maximum pět hvězdiček. Up! a Mii se na český trh dostanou v polovině příštího roku.

Škoda pro podporu prodeje Citigo připravila putovní akci, v rámci které do 25. prosince objede 60 měst, ve kterých nabídne prezentaci auta nebo testovací jízdy. Objednávky na vozy Citigo přijímá všech 263 obchodníků Škody v ČR.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!