Dacia Dokker: nový pracant v detailech

Fotogalerie Značka Dacia uvolnila nové informace a spoustu obrázků ke svému novému užitkovému modelu Dokker.

Dacia Dokker Dalších 5 fotografií v galerii
30.6.2012 17:55   |  

Novou modelovou řadu rumunské automobilky Dacia, patřící do portfolia koncernu Renault, jsme vám představili již v květnu, nicméně teprve nyní se můžete na novinku podívat hned z 80 různých pohledů. Je třeba připomenout, že po technické stránce vychází z aktuální generace užitkového modelu Renault Kangoo.

To však zřejmě není až tak špatný základ, když prakticky stejný vůz prodávají stuttgartští coby Mercedes-Benz Citan. Nová Dacia Dokker kombinuje vlivy velkoprostorového a spíše na přepravu osob zaměřeného typu Dacia Lodgy a prodávat se bude jako pětimístné provedení Dacia Dokker a jako dvoumístná verze s plechovými bočnicemi a označením Dacia Dokker Van.


Čtěte také: 215 tisíc korun. Dacia přichází s nejlevnějším MPV


Novinka sdílí s typem Lodgy tvarování přední části karoserie s protaženými sdruženými světlomety a rozměrnou maskou chladiče, nicméně prostor pro náklad je po vzoru Renaultu Kangoo přístupný svisle dělenými dvoudílnými vraty namísto výklopné zádi u Dacie Lodgy. Dokker je 4 360 mm dlouhý, 1 750 mm široký a 1 810 mm vysoký, takže v porovnání s typem Lodgy je kratší a vyšší.

V závislosti na provedení nabízí karoserie využitelný objem až 3 300 l a provedení interiéru působí poměrně spartánským dojmem. Nicméně ve vyšších výbavových stupních se můžete těšit i na multimediální systém a chromované dekorace. O pohon se postarají vznětové čtyřválce 1,5 dCi s výkonem 75, nebo 90 koní (55, resp. 66 kW) a točivým momentem 180 a 200 Nm, a zážehové jednotky 1,6 MPi o výkonu 82 koní (61 kW)/134 Nm a 1,2 TCE 115 koní (84 kW)/ 190 Nm.

Autor: Jiří Duchoň, Autorevue.cz

Komentáře

Čtěte také

ÚOHS snížil rekordní pokuty stavbařům za kartel, ti se přesto chtějí soudit

ÚOHS snížil rekordní pokuty stavbařům za kartel, ti se přesto chtějí soudit

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj výrazně snížil pokuty sedmi stavebním firmám za údajný kartel. Stamilionové pokuty rozdal úřad na podzim, nejvíce měla… více

Komerční prezentace
Mobilní web