BMW svolává do servisů přes milion vozů

Německá automobilka BMW svolává po celém světě 1,3 milionu vozů do servisů kvůli možným problémům souvisejícím s kabelem od baterie. Oznámila to firma, která je největším výrobcem luxusních aut na světě.

 BMW
26.3.2012 18:46   |  

Opatření se podle agentury DPA týká všech vozů BMW řad 5 a 6 vyrobených v letech 2003 až 2010. „Kryt bateriového kabelu v zavazadlovém prostoru může být ve velmi vzácných případech špatně namontován,“ uvedla automobilka. To může vést k výpadku elektronického systému či nenastartování vozidla a v mimořádných případech dokonce k požáru.


Čtěte také:

Automobilka BMW loni zvýšila zisk o polovinu na nový rekord

Rekordní odměna: šéf BMW vydělal přes 150 milionů korun


Automobilka upozornila, že v souvislosti s tímto problémem nemá zprávy o žádných nehodách či zraněních. Majitelé automobilů, kterých se opatření týká, budou informováni dopisem. Bezplatná oprava v partnerských servisech BMW zabere zhruba půl hodiny.

Čistý zisk automobilky BMW loni stoupl o více než polovinu na rekordních 4,9 miliardy eur (přes 120 miliard Kč). Firma loni zvýšila celosvětový prodej o 14 procent na téměř 1,7 milionu vozů. S růstem počítá také v letošním roce. Společnost vyrábí kromě vozů BMW rovněž automobily se značkami Mini a Rolls-Royce.

Automobilka tento měsíc oznámila, že hodlá dosáhnout celoročního prodeje přes dva miliony vozů v roce 2016, tedy o čtyři roky dříve, než původně plánovala. Dodala, že si chce nadále udržet náskok před domácími konkurenty Audi a Daimler.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Přejmenováno. Z GE Money se stala Moneta, firma chystá vstup na burzu

Přejmenováno. Z GE Money se stala Moneta, firma chystá vstup na burzu

GE Money Bank se ode dneška oficiálně jmenuje Moneta Money Bank. Podobně mění názvy dceřiné firmy GE Money Auto na Moneta Auto a GE Money Leasing na Moneta Leasing. Obchodování s… více

Komerční prezentace
Mobilní web