BMW postaví montovnu v Brazílii, investuje půl miliardy dolarů

Německá automobilka BMW vybuduje v jižní Brazílii montážní závod a bude do něj investovat kolem 500 milionů dolarů (9,5 miliardy korun). O víkendu to řekl guvernér brazilského státu Santa Catarina Raimundo Colombo.

Test vodotěsnosti nového vozu v továrně BMW v ruské kaliningradské oblasti
21.10.2012 14:05   |  

Colombo na vládní webové stránce informoval, že se v pondělí sejde s prezidentkou Dilmou Rousseffovou, aby s ní plán investice projednal. Podle něj bude firma v závodě montovat středně velké sedany a první vozy by měly z montážních linek sjíždět za zhruba dva roky.

Finanční ředitel BMW Friedrich Eichiner agentuře Reuters tento týden sdělil, že firma se rozhodla postavit v Brazílii novou montážní továrnu, aby uspokojila rostoucí poptávku v Latinské Americe, podrobnosti ale neuvedl. Tiskový odbor BMW uvedl, že vedoucí zástupce firmy se příští týden setká s prezidentkou Rousseffovou.

Prodej BMW v Brazílii v posledních letech rychle rostl, stále je však relativně nízký a letos navíc začal klesat. V prvních devíti měsících tohoto roku se brazilský odbyt BMW meziročně propadl o téměř 30 procent na 8768 vozů.


Čtěte také:

Faurecia přesune z Lipska do Česka 300 pracovních míst

V Číně ochabl zájem o nové vozy


Brazílie je největší ekonomikou v Latinské Americe a čtvrtým největším automobilovým trhem na světě. Brazilská vláda poskytuje místním automobilovým výrobcům výrazné daňové pobídky.

BMW je největším výrobcem luxusních automobilů na světě. V loňském roce zvýšila celosvětový prodej o 14 procent na rekordních 1,67 milionu vozů a letos počítá s dalším nárůstem.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web