BMW oznámilo cenu svého nového velkého kupé řady 6

24.3.2011 10:22   |  

V dubnu zažije premiéru nové kupé BMW řady 6. Stane se tak na autosalonu v Šanghaji. Tento vůz by měl vyzvat na souboj Jaguar XK a kupé Mercedes-Benz třídy E.

BMW oznámilo, že novinka 640i Coupe bude stát v Německu 74 700 eur, což je o devět tisíc eur méně, než stojí varianta Convertible.

BMW plánuje v Evropě začít prodávat kupé řady 6 s dvěma benzinovými motory – verze 640i nabídne přeplňovaný řadový šestiválec (320 koní), vrcholnou variantou pak bude BMW 650i Coupe opatřené dvojitě přeplňovaným osmiválcem s objemem 4,4 l (407 koní). Obě pohonné jednotky budou standardně doplněny osmistupňovými automatickými převodovkami. Prodeje začnou v Evropě a v USA v létě.

Německý výrobce také oznámil, že v brzké době plánuje představit kupé řady 6 s dieselovým motorem a v roce 2012 chce začít prodávat v Evropě i čtyřdveřovou verzi.

jam

Komentáře

Čtěte také

Čerpací stanice Agip zmizí z Česka. Značku přebírá maďarský MOL

Čerpací stanice Agip zmizí z Česka. Značku přebírá maďarský MOL

Všechny čerpací stanice Agip v Česku bude od pátku provozovat maďarský ropný holding MOL. Pumpy dosud provozovala italská společnost Eni. Po převzetí bude MOL v Česku mít skoro 32… více

Komerční prezentace
Mobilní web