BMW 650i jako CLR 600 GT od Lumma Designu

Fotogalerie Německá ladičská společnost Lumma Design se v Ženevě hodlá blýsknout přepracovaným kabrioletem BMW 650i.

 CLR 600 GT Dalších 9 fotografií v galerii
17.2.2012 9:23   |  

Pánové z firmy Lumma Designu, specializující se především na vozy značek BMW a Porsche, se v poslední době svědomitě drží drahých předloh, mezi kterými vynikají zvláště dvě SUV příšery vycházející z Porsche Cayenne II: zřejmě vůbec první tuning Lumma CLR 550 GT a dieselová obluda Lumma CLR 558 GT z loňského února.

Nyní se u Lumma Designu ale vrátili k osobním automobilům a oznámili, že pro letošní autosalon v Ženevě připravili speciální provedení kabrioletu BMW 650i (F12) s označením Lumma CLR 600 GT. Za zmínku stojí, že společnost Lumma Design ještě vloni v květnu, kdy již výroba předchozí generace kabrioletu BMW 6 (E64) končila, připravila sadu úprav právě pro ni.


Čtěte také: BMW získalo další kontrakt na policejní vozy


Zvenčí si na novince všimneme především nových karosářských dílů včetně prahových obkladů a nástavců obou nárazníků, vpředu s vestavěnými pásy LED pro denní svícení a vzadu pak se zvýrazněným difuzorem. Podvozek dostal tužší pérování snižující zároveň světlou výšku o 20 mm a dvacetipalcové lité ráfky GTB Monoblock s šířkou ráfku 9 palců vpředu a 10,5 palce vzadu.

Změn doznala také pohonná jednotka, ale zatím nevíme jakých, nicméně se lze v souvislosti se zvyklostmi Lumma Designu domnívat, že půjde především o nový program řídicí jednotky a modifikované proudění v sacím i výfukovém traktu. Vylepšený kabriolet s dvojnásobně přeplňovaným osmiválcem s objemem 4,4 l každopádně dosahuje výkonu 490 koní (360 kW) a točivého momentu 720 Nm, což je o 82 koní a 120 Nm více než v sériovém naladění.

Interiér nové stavby Lumma Designu v podobě stroje Lumma CLR 600 GT se podle dostupných snímků dočkal tradičně opulentní přestavby. Čalouněn je bílou prošívanou kůží v kombinaci s Alcantarou a kontrastním stehováním. Za pozornost stojí také hliníkové pedály, velurové koberečky a přepracovaný volant, jehož zpracování odráží černo-bílé ladění celého interiéru.

Zdroj: Autorevue.cz

Autor: Jiří Duchoň, Autorevue.cz

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web