Audi a Ducati: dokonáno jest

To, co jsme avizovali již před několika dny, bylo zpečetěno. Audi potvrdilo koupi společnosti Ducati Motor Holding SpA. „Ducati je sportovní, globální, prémiová značka. Z toho důvodu se s námi výborně doplňuje,“ komentoval transakci šéf německého výrobce Rupert Stadler. Už však nedodal, za kolik Audi Ducati koupilo. Podle agentury Reuters by se cena mohla pohybovat kolem 860 milionů eur (v přepočtu zhruba 21,3 miliardy korun).

 Firmy Audi a Ducati se dohodly na spolupráci
20.4.2012 11:38   |  

Co za ty peníze Audi získalo? Zcela jistě posílilo v souboji s BMW, svým hlavním konkurentem. Ten motocykly vyrábí již mnoho let.

A co to přineslo Ducati? Má šanci ještě více zabodovat coby globální značka. „Audi je ten nejlepší partner pro naši další expanzi,“ řekl Andrea C. Bonomi, prezident dosavadního vlastníka Investindustrialu.


Čtěte také: Audi a Ducati? Tohle spojení se nezdá až tak nereálné


Ducati se v posledních měsících silně orientovalo na rozvíjející se trhy – Brazílii, Čínu, Indii. Loni otevřelo závod v Thajsku. Osmdesát procent prodejů dnes uskutečňuje mimo Itálii.

Ducati od roku 2005 bojovalo o přežití, po vstupu investičního fondu Investiindustrial Holding (ovládá ho rodina Bonomi) v roce 2008 však nastal obrat k lepšímu. V roce 2011 prodala společnost 42 000 motocyklů a utržila největší příjmy ve své historii – 480 milionů eur.

Autor: Jaroslav Matějka, Autorevue.cz

Komentáře

Čtěte také

Orbán dává velkým rodinám na bydlení skoro milion. Zatím hlavně zvýšil ceny

Orbán dává velkým rodinám na bydlení skoro milion. Zatím hlavně zvýšil ceny

Maďarský trh s realitami se po mnoha letech znovu rozhýbal. Důvodem je štědrá podpora na bydlení pro rodiny, kterou začala na začátku roku vyplácet vláda Viktora Orbána. Příspěvek… více

Komerční prezentace
Mobilní web